Druciki i taśmy florystyczne

Druciki i taśmy florystyczne.

Druciki florystyczne to niezbędny element wykorzystywany do łączenia elementów  z masy lub lukru plastycznego. W naszym sklepie znajdą je Państwo w różnych kolorach i rozmiarach.
Im wyższy  numer tym cieńszy i lżejszy drucik. Do delikatnych konstrukcji kwiatowych z reguły polecane są druciki 22, 24, 26, 28, 30. Natomiast przy łączeniu cięższych elementów takich jak figurki cukrowe używamy ich grubszej wersji z przedziału 16, 18, 20.
Druciki we florystyce cukrowej możemy wykorzystać na kilka sposobów. Najpopularniejszy to łodyga, na której mocujemy listki lub pojedyncze płatki kwiatów. Drugi to, łączenie. Z ich pomocą możemy dodać ekstra elementy (np. pręciki ) do uprzednio stworzonych płatków. Trzecim zastosowaniem pręcików jest wykorzystanie ich jako bazy podtrzymującej kwiaty wykonane z masy cukrowej.

Jak używać drucików florystycznych ?

Druciki są wykonane z metalu pokrytego tworzywem sztucznym przeznaczonym do kontaktu z żywnością. Jeżeli chcemy połączyć naszą dekorację należy pamiętać o zasadzie: im cięższy kwiatek tym grubszy musi być drucik. Gdy rozwałkujemy już masę i wybierzemy odpowiedni  kształt płatka lub liścia będziemy potrzebować kleju spożywczego. Za pomocą pędzelka rozprowadzamy klej na części drucika, którą będziemy zatapiać w masie. Bardzo przydatne na tym etapie są specjalnie przeznaczone do tego podstawki do modelowania. Odpowiednią długość drucika osiągniemy docinając go szczypcami lub nożyczkami. Jeśli chcemy stworzyć specyficzny model z większą ilością detali polecamy liczne narzędzia dekoratorskie również dostępne w naszej ofercie.
Przy tworzeniu kwiatów cukrowych z pręcikami, należy złączyć drucikiem ich bazę a następnie owinąć ją taśmą florystyczną. Następnie przystępujemy do przyklejania naszych płatków dookoła pręcików.
Jeśli chodzi o bazy do podtrzymywania wszystko zależy od wielkości i kształtu dekoracji, którą chcą Państwo wykorzystać. Generalnie chodzi o odpowiednie wygjęcie drucika za pomocą szczypiec tak żeby stworzył solidną podporę pod kwiat (różnej wielkości koła, pętelki, kształt litery T ).

Niezależnie od tego, którą metodę Państwo wybiorą druciki i taśmy florystyczne pomogą Wam w stworzeniu przepięknych i unikalnych konstrukcji kwiatowych na Państwa tortach i wypiekach, w których tylko wyobraźnia jest limitem. Zapraszamy do zakupów. 

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-25 z 25 pozycji