Stolnice silikonowe

Silikonowe stolnice są niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. To właśnie na nich rozwałkujesz ciasto, z łatwością połączysz wszystkie składniki i zadbasz o to, by wokół pozostał porządek.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Nowoczesne stolnice silikonowe

Stare, drewniane stolnice zostały trwale zastąpione nowoczesnymi odpowiednikami wykonanymi z silikonu. Ich ogromną zaletą jest to, że się nie przesuwają, a po rozłożeniu na blacie przywierają do niego. Nasze stolnice są antypoślizgowe i posiadają nieprzywieralne powierzchnie. Dzięki temu w trakcie wyrabiania czy wałkowania ciasta będziesz potrzebować niewielką ilość mąki, by móc je z łatwością uformować i przystąpić do dalszej obróbki. Zagniatanie, rozwałkowywanie, rozdzielanie na porcje nie stanowi żadnego problemu, a sama praca przebiega szybko, bez marnowania mąki czy oleju.

Stolnice silikonowe do pieczenia

Stolnice silikonowe kojarzą się przede wszystkim z matą, na której można rozwałkować ciasto. Jednak w naszym sklepie znajdziesz szerszy wybór tych akcesoriów. Niektóre z nich są odporne na niskie i wysokie temperatury. Dzięki temu z powodzeniem zastosujesz je jako podkładkę w zamrażalniku, jak i papier do pieczenia w piekarniku. To znacząco ułatwi nie tylko samo przygotowywanie ciasta, ale i jego obróbkę termiczną. Stolnice są wykonane z bezpiecznego materiału, który nie wpływa na smak oraz zapach żywności.

Estetyczne stolnice silikonowe

Po przygotowaniu ciasta nasze stolnice możesz wyczyścić w zmywarce. Ich nieprzywierająca powłoka jest odporna na odkształcenia oraz wyższą temperaturę w trakcie jej mycia. Po oczyszczeniu i wysuszeniu stolnicę można zwinąć, dzięki czemu będzie zajmować mało miejsca. Jeśli często przygotowujesz pierogi, wałkujesz ciasto na rogaliki czy przygotowujesz ozdoby z masy cukrowej, to stolnica wydaje się być niezbędnym akcesorium. Sprawdź, jakie rodzaje znajdziesz w naszym sklepie i zdecyduj, które z nich najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom.