Stemple do ciastek

Stemple to świetny i łatwy sposób na uzyskanie unikalnych kszałtów na jednej z najpopularniejszych słodkości: ciasteczkach. Większość z Nas je lubi. Chrupiemy je do kawy czy herbaty, są integralną częścią spotkań rodzinnych. Nierzadko tworzone z przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Czemu więc nie nadać im charakteru za pomocą wymyślnych kształtów?

W naszym sklepie oferujemy Państwu wybór wykrawaczy ze stemplem o różnych wzorach.
Od uwielbianych przez dzieci dinozaurów i jednorożców, bohaterów bajek, po wzory kwiatowe i okazjonalne.
Foremki wykonane są z wysokiej jakości plastiku przeznaczonego do kontaktu z żywnością.

W procesie tworzenia ciasteczek z użyciem stempli niezmiernie istotne jest przygotowanie odpowiedniego ciasta. Najlepsze z nich to ciasto kruche, które zachowuje stabilność podczas pieczenia. Mogą Państwo również użyć specjalnego ciasta piernikowego świetnego do wypieku świątecznych dekoracji.

Ciasto wałkujemy (polecaną grubością jest pół centymetra ) a następnie schładzamy w lodówce przez około pół godziny. Kiedy ciasto jest gotowe przystępujemy do stemplowania. Przykładamy foremkę do ciasta i równomiernie dociskamy unikając dodatkowych ruchów, które mogą spowodować rozmazanie się wzoru. Po wycięciu ciasteczek ponownie wstawiamy je do lodówki. Odpowiednia grubość ciasta i jego schłodzenie pozwolą na zachowanie idealnego wzoru na ciasteczkach.

Jest 151 produktów.

Pokazano 1-48 z 151 pozycji