Menu sklepu

Izomalt - Food Colours - 250 g

18,40 zł

008215

Paczkomaty 24/7 8,90zł

Kurier 12,90zł

Kurier (pobranie) 16,90zł

Koszt wysyłki stały i jednorazowy, kupuj ile chcesz!

Wysyłka w ciągu 24h

Izomalt

waga netto: 250g

Izomalt jest białą krystaliczną, niskokaloryczną substancją słodzącą, która przede wszystkim stosowana jest w przemyśle piekarniczym i cukierniczym.

  • Oprócz właściwości słodzących, pełni funkcję substancji wypełniającej i przeciwzbrylającej stosowanej na powierzchnię.

  • Wykazuje dużą odporność na podwyższoną temperaturę.

  • Stosowany do produkcji dżemów, galaretek, deserów owocowych, cukierków i gum do żucia.


Jak wykonać proste ozdoby z izomaltu?

Granulki izomaltu należy rozpuścić w 180 st C w garnuszku lub wsypać do silikonowej miseczki i podgrzewać w kuchence mikrofalowej 2-4 minut do rozpuszczenia.
Jeżeli chcemy uzyskać inny kolor płynu należy dodać odpowiedni barwnik. Następnie przelewamy płyn do silikonowych foremek.
Nadmiar izomaltu zgarniamy szybko łopatką silikonową lub stalową. Po ostygnięciu i stężeniu płynu, wyciągamy gotową ozdobę z foremki.

Przy pracy z izomaltem koniecznie zachowaj ostrożność - załóż rękawice ochronne!

Stosowanie:

Dzienna dawka do spożycia nie powinna przekraczać 50 g. Jednorazowo można przyjąć 20-30 g. Spożycie większej dawki niż zalecana, może spowodować efekt przeczyszczający.

Informacja dla alergików:  W zakładzie przetwarzane są produkty alergenne; może zawierać śladowe ilości glutenu, orzechów, gorczycy,soi, selera

Opinie

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
© 2022 | DlaSmaku.com.pl All rights reserved | Zobacz wszystkie produkty Fotografia produktowa przy współpracy z Pauliną Garnicką